A zase jedna popelka

18. února 2010 v 20:30 | smiles-girl-danca |  Movies

originální název: Another Cinderella Story
USA, 2008, 88 min

Režie: Damon Santostefano
Scénář: Erik Patterson, Jessica Scott

Hrají: Selena Gomez (Mary), Andrew Seeley (Joey Parker), Jane Lynch (Dominique Blatt), Jessica Parker Kennedy (Tami) a dalšíMoje hodnocení:a 1/2


Vzhledem k tomu, že se mi nepodařilo vypátrat kdo (a jestli vůbec) je distributorem tohoto tanečního filmu, musíte se protentokrát spokojit jen s mou interpretací.

Hrdinkou příběhu je středoškolačka Mary. Žije se svou nevlastní matkou, bývalou popovou hvězdou, a jejími dvěma rozmazlenými dcerami. Jako správná Popelka je i Mary v domácnosti své matky holkou pro všechno. Jejím velkým snem je ale studovat na taneční akademii v New Yorku. Tajně chodí na hodiny tance (trénuje na druhé straně velkého zrcadla) a doufá, že se jí nějak podaří udělat přijímací zkoušky a dostat stipendium. (Macecha by jí samozřejmě peníze nedala).

Místo prince vstoupí do Maryina života velká popová hvězda Joey Parker. Vrací se do města po úspěšném turné a místo královského plesu uspořádá velký taneční konkurz, jehož vítězka se má stát novou tanečnicí v Joeyho týmu. Jako bonus se má konkurzu zúčastnit také zástupce taneční akademie, který může vítězce nabídnout studium.

Mary musí překonat řadu překážek v podobě své macechy, nevlastních sester i Joyeho bývalé přítelkyně. Jak to tak ale bývá, ani tato Popelka na to není sama. A můžete si tipnout, jak to celé dopadne.

Český název tentokrát dokonale vystihl celý film. Zase je tu jedna Popelka, zase milióntá variace na stejné téma. Já příběh o Popelce miluju a vždy se těším, co zajímavého se s ní dá ještě udělat, ale v tomto případě se nic objevného nekonalo. Příliš mě neuchvátila ani představitelka hlavní role, která vypadá na čtrnáct (když se nalíčí). Celkově to působí trochu křečovitě a vyumělkovaně. Jako by se během filmu objevovaly titulky typu "Teď se smějte!" nebo "Teď se dojímejte!"

Kdybych měla vyzdvihnout něco pěkného, byla by to určitě muzika (John Paesano). Původně jsem chtěla dát jen ubohé dvě hvězdičky, ale nakonec jsem se rozhodla půl přidat za pro mě překrásnou taneční scénu na druhé straně zrcadla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 20. února 2010 v 12:13 | Reagovat

Obíhajda.....
jak se máš?Toto je nádherný film.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama